Strona Główna

Podsumowanie konferencji "Automatyzacja procesów w przemyśle"

11 czerwca 2014 w Katowicach odbyła się V już edycja konferencji „Automatyzacja procesów w przemyśle”, organizowana przez firmę MultiTrain.

Strona konferencji: http://www.multitrain.pl/archiwum2/archiwum-2014/automatyzacja-procesow-w-przemysle-2.htm

Podczas tegorocznej edycji do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy Panią Dorotę Bieniek z Kaizen Institute, która rozpoczęła spotkanie, prelekcją na temat: Kaizen oraz Lean Six Sigma. Zostało postawione niezwykle istotne pytanie: co wybrać?, a dyskusja na ten temat nie miała końca.
Kolejny równie interesujący wykład poprowadzili Panowie: Krzysztof Rosiński i Jacek Kueck z firmy Engineering Manager, Soldis Sp. z o.o., którzy prezentowali rozwiązanie GUARDUS™MES . Podczas przerwy kawowej Panowie chętnie odpowiadali na pytania, doradzali oraz dzielili się z gośćmi swoją wiedzą i doświadczeniem.
Drugą sesję  rozpoczął nasz kolejny Partner Merytoryczny, Pan Robert Piątek z Korsorcjum Synergia, który opowiedział nam o systemach zarządzania energią w przedsiębiorstwie.
Ogromne zainteresowanie wzbudził wykład Pana Sebastiana Sczasnego - Członka Zarządu firmy Barlinek SA, na temat zarządzania produkcją i optymalizacji kosztów produkcji zgodnie z metodologią Lean Manufacturing. Pan Sebastian nawiązał niezwykłą interakcje z uczestnikami wydarzenia, w ciekawy sposób przedstawił jak w swojej firmie wdrożył filozofię Lean.
Po kolejnej przerwie, nastąpiła ostatnia część konferencji, podczas której wystąpił Pan Tadeusz Nieszporek - Dyrektor Instytutu Technologii Mechanicznych, z tematem: „Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych”, oraz Pan Grzegorz Ćwikła - Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, który przedstawił nam znaczenie akwizycji danych dla potrzeb wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem.
Całość konferencji przebiegła w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy opuścili salę  zadowoleni ze zdobytej wiedzy, natomiast partnerzy i prelegenci cieszyli się, iż mogli tę wiedzę przekazać.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, oraz prelegentom za przybycie, a partnerom i patronom za wsparcie, bez którego konferencja ta nie mogłaby się odbyć.
Nie pozostało nam nic innego jak tylko gorąco zachęcić Państwa do uczestnictwa w pozostałych, organizowanych przez nas wydarzeniach.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: http://www.multitrain.pl/home/kalendarium.htm